22.9.2017
Ráda bych všem představila jednu moc milou osůbku a v psím světě opravdového odborníka, věřím, že mnoho z nás dobře zná usměvavou Gabrielu Pavlíčkovou. Gábinka je majitelkou SOUKROMÉ PSÍ ŠKOLY K9, své první cvičiště otevřela v roce 1998. Se psy svých klientů složila desítky zkoušek poslušnosti (NZŘ, IPO, SchH), bonitací, chovností. Téměř 15 let se věnovala své chovatelské stanici, která v chovu plemene Tosa inu a Brazilská fila patřila k nejúspěšnějším v Evropě.
Aktuálně se věnuje a snaží pomáhat klientům nejen u nás, ale i v zahraničí - výchově psů, správné socializaci, jak připravit pejska na výstavní kariéru a handlingu. Z výstav například: SVĚTOVÁ VÝSTAVA MILÁNO, SVĚTOVÁ VÝSTAVA FINSKO, SVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ WDS HELSINKI, CRUFT’S a mnoho dalších.
O Gábince se více dozvíte zde: https://www.psiskola-k9.cz

Moje 3 otázečky na Gabku:

1. Gábi, mám svého prvního pejska a chci pomoci s jeho přípravou na výstavy, v jakém věku je ideální se na Tebe či někoho jiného obrátit?

U štěnátka doporučuji začít s tréninkem na výstavy zhruba od 4 měsíce, aby si pejsek zvykl na prohmatavání, že se mu někdo dívá do tlamy a aby se učilo hezky běhat na vodítku a chvilinku vydržet ve výstavním postoji. U nás na hale je výborná simulace výstav, protože většinou bývají výstavy v halach a to není pro psa přirozené prostředí, tak se štěňátka pomalu zvykají a učí v hale. Důležitá je trpělivost a podpora majitelů štěnátka.

 

2. Výstav jsi navštívila víc než většina z nás, takže mě nenapadá nikdo vhodnější na otázku - co na sebe? smiley Jak ladit, podle čeho vybírat?

Důležité je aby zaujal rozhodčího pes a ne majitel tím co má oblečeného na sobě. Platí střidmost a pamatujte, že oblečení by mělo být do konrastu se psem. Bílý pes= modrá, červená, černá, černý pes- bílá barevná a naopak pes by měl mít výstavní vodítko v barvě psa.

 

3. Existuje nějaká často se opakující chyba co se výstav týče, na kterou by jsi nás chtěla (mohla) upozornit?

Tím, že jsme nervózní můžeme dělat chyby, které si ani neuvědomujeme. Mějte na paměti, že nejde o život, buďte klidní a klidný a spokojený bude Váš pes! Více zaujme rozhodčího pes s veselým projevem než vystresovaný pes a majitel. Ohodnocení berte s nadhledem a pokud se Vám nezadaří poprvé, nevzdávejte to a uvidíte, že na příští výstavě to bude lepší.
Ať Vám to v kruhu hezky běhá 😊 Gabriela Pavlíčková 

 

TOPlist
aktualizováno: 30.08.2018 09:07:00